Zmiany w egzaminie na prawo jazdy - ekojazda

Od 1 stycznia 2015 roku przyszli kierowcy muszą zmierzyć się ze zmianami w przebiegu egzaminu na prawo jazdy. Najwięcej kontrowersji ze wszystkich nowinek budzi ecodriving. Sprawdź, jak prowadzić, żeby zdać!

Płynna zmiana biegów

Jazda na zbyt niskim biegu powoduje wzmożone zużycie paliwa, a więc jest nieekologiczna. Jak w takim razie nie oblać egzaminu? Pamiętaj o tym, aby zmieniać bieg, kiedy silnik osiągnie obroty w wysokości od 1800 do 2600 na minutę. Dodatkowo, kiedy będziesz jechać szybciej niż 50 km/h, obowiązkowo włącz piątkę! 

Hamowanie silnikiem

Wielu kursantów ma problem z płynnym hamowaniem. Teraz za zbyt nagłe wciśnięcie pedału hamulca można nawet nie zdać. Aby jeździć zgodnie z regułami ekojazdy i zahamować silnikiem, dojeżdżając do skrzyżowania, zdejmij nogę z gazu i wraz ze stratą prędkości zmieniaj biegi na niższe. Ekojazda sprawia Ci kłopot? Nie martw się. Pomyśl, że jeżdżąc ekologicznie, możesz spalić nawet o 25% mniej paliwa!

Wpis w kategorii: Aktualności

Skontaktuj się

OSK Jazda

ul. Ciepła 15/50 (parter)
50-524 Wrocław

tel. 609-225-040

email: oskjazda@gmail.com

Godziny otwarcia biura:

pon.-czw.12:00-17:00
piątek 10:00-14:00

Skontaktuj się z nami jeśli godziny otwarcia naszego biura Ci nie odpowiadają. Jestesmy pewni, że wspólnie ustalimy dogodny termin spotkania:)

Nasza sala wykladowa mieści się przy al.Armii Krajowej 4C/6 Zapraszamy!